همزمان با روز جهانی دریانورد صورت می گیرد؛

راه اندازی قایق نجات استاندارد جهت اجرای دوره آموزشی شناور بقا برای اولین بار در استان

امکان برگزاری سه دوره در هر ماه برای ۶۰ نفر از دریانوردان هرمزگانی


مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب و راه اندازی اولین قایق نجات استاندارد جهت اجرای دوره های آموزشی شناور بقا در استان، همزمان با روز جهانی دریانورد خبر داد.

♦️متن كامل اين خبر را در پايگاه اطلاع رساني بندر شهيد رجايي بخوانيد.👇

https://shahidrajaeeport.pmo.ir/fa/news/50652

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب و راه اندازی اولین قایق نجات استاندارد جهت اجرای دوره های آموزشی شناور بقا در استان، همزمان با روز جهانی دریانورد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “اله مراد عفیفی پور”با اشاره به  الزامات کنوانسیون استانداردهای آموزشی، صدور گواهینامه و نگهبانی دریانوردان اظهارداشت: بر اساس الزامات این کنوانسیون، گذراندن دوره آموزشی شناور بقا و قایق های نجات به غیر از قایق های نجات تندرو، برای تمامی دریانوردان اعم از افسران، فرماندهان و مهندسان کشتی های اقیانوس پیما و سفرهای نزدیک به ساحل ضرورت دارد .

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته از سوی همکاران معاونت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و همچنین همکاری اداره کل امور دریانوردان سازمان اولین قایق نجات در استان توسط یکی از مراکز آموزشی دریانوردی مورد تأیید در استان، نصب و همزمان با روز جهانی دریانورد  مورد بهره برداری قرار می گیرد .

عفیفی پور با بیان اینکه تا پیش از این دریانوردان استان جهت گذراندن دوره مذکور، علاوه به عزیمت به مرکز و یا سایر استانها و صرف مدت زمان، متحمل هزینه های ایاب و ذهاب و اسکان می شدند خاطر نشان کرد: با فراهم شدن این امکان دریانوردان می توانند بدون دغدغه دوره مورد نیاز را در مراکز آموزشی دریانوردی یاد شده و در خود استان  گذرانده و گواهی نامه دریافت نمایند.

به گفته عفیفی پور با اخذ این مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی و نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز، امکان برگزاری  سه دوره آموزشی برای ۶۰ نفر از دریانوردان هرمزگانی در ماه فراهم شده است.